• کانون یعنی برنامه ریزی برنامهریزی یعنی کانون
  • خدمات کانون
     
  • اولین گام برنامه ریزی
  • پیش ثبت نام آزمون ها

     

به پورتال تنکانون خوش آمدید

ایران از جمله کشور هایی است که در آن برنامه درسی آموزش و پرورش بر مبنای یک سیستم متمرکز طراحی شده است. تمامی دبیران و دانش آموزان در سراسر کشوراز یک مرجع واحد به نام کتاب درسی استفاده می کنند. نکته قابل توجه آن است که با وجود یک مرجع واحد، دبیران و دانش آموزان در سطوح مختلفی از توانایی یاددهی و یادگیری قرار دارند.
کانون فرهنگی آموزش قلم چی برای ارتقای سطح آموزش در کشور قدم های مفیدی برداشته است .

هدف تاسیس سایت تنکانون

سایت tonekanoon با هدف ارتقا سطح آموزش علاوه بر امکاناتی که در کانون برای دانش آموزان عزیز در سطوح مختلف دبستان ،راهنمایی ،دبیرستان ،هنرستان و ... فراهم آورده است که شامل برگزاری آزمون های استاندارد ،ارائه کتاب های کمک آموزشی ومشاوره و... سعی بر این داشته که فضا ی متفاوتی برای دانش آموزان در جامعه مجازی ایجاد کند و اینکه آنها بتوانند آموزش های استاندارد به صورت رایگان در سطوح مختلف اعم از درسنامه ها ،نمونه سوالات امتحانی و ... دریافت نمایند. امیدواریم بتوانیم در این راه برای ارتقای سطح علمی کشور عزیزمان قدمی برداشته باشیم. لطفا ما رو از پیشنهادات و انتقادات سازنده
ی خود محروم نفرمایید.
Chip tracking

دوران تابستان

نوشته شده توسط رحمت عین علیان. Posted in پیام های مشاوره ای.

اهمیت درس خواندن در تابستان

اهمیت اوقات فراقت در این است که انسان فعالیتی را با علاقه و اختیار خود انتخاب می کند و انجام می دهد که از ثبات و پایداری زیادی برخوردار است. اوقات فراقت آثار روحی و روانی را شامل می شود که موجب رضایت خاطر و آرامش خیال می شود و همچنین فعالیت هایی که با برنامه و هدف انتخاب می شود به منزله پلی میان مدرسه و جامعه است. بنا بر این والدین باید اوقات فراغت فرزندانشان را جدی بگیرند و با برنامه ریزی حساب شده و سنجیده در جهت رشد شکوفایی فرزندانشان از آن بهره بگیرند.

اوقات فراغت فرصت مناسبی برای خود شناسی، خودسازی، خود شکوفایی و رشد استعدادها و بروز خلاقیت ها و آسیب های فردی و اجتماعی می باشد. بنا بر این والدین باید به فکر اینکه چگونه فرزندانشان می توانند اوقات فراغت را بگذرانند باشند. زیرا برنامه ریزی در این اوقات آنهارا به سوی سلامت روانی و خلاقیت هدایت می کند. همچنین روابط خانوادگی در این اوقات باید به حداکثر خود برسد. زیرا اوقات فراقت تابستان فرصت مناسبی برای تأمین این نیاز است.

مطالعه و تحقیق نشان می دهد که اوقات فراغت فرصت مناسبی برای بروز استعدادها و خلاقیت هاست. زیرا در این ایام ذهن، فعالیت خاصی ندارد و می تواند از تفکر کافی بهره ببرد. بر این اساس دانش آموزان در این ایام می توانند به رشد و پرورش استعدادهای خود بپردازند. همچنین اوقات فراغت مناسبترین زمان برای توسعه مهارتهای شناختی می باشد. زیرا هر گاه فرد با انگیزه و علاقه شخصی در زمینه های متنوع آموزشی به فعالیت بپردازد،تلاش او در زمینه خوشایند و مطلوب می باشد و باعث فراگیری های پایدار خواهد شد.

بنابراین خانواده ها باید اوقات فراغت فرزندانشان را به گونه ای برنامه ریزی کنند که این ایام برای فرزندانشان شاد و با نشاط سپری شود. زیرا اگر چنین نباشد سال تحصیلی جدید را به خوبی شروع نخواهند کرد.

بنابراین توصیه کانون به دانش آموزان عزیز و اولیای گرامی این است که در تابستان در کنار بازی، سرگرمی ، مسافرت و تفریح کمی هم درس بخوانند تا بتوانند موفقیت کسب نمایند. ما برای شما یک راهکار ساده در نظر داریم و آن استفاده از برنامه راهبردی است که به شما این انگیزه را می دهد تا منظم و هدفمند درس بخوانید و تمام وقت خود را صرف درس خواندن نکنید، بلکه هم درس بخوانید، بازی کنید و هم سرگرمی داشته باشید.

برنامه راهبردی شامل دو بخش، نگاه به گذشته (پوششی) و نگاه به آینده(نیمه پوششی) می باشد.

دانش آموزان دبستانی می توانند یک درس از سال آینده خود انتخاب کنند و آن را در سه ماهه تابستان مطالعه کنند.(البته فقط 40% از مبحث آموزشی) تا در مهر که به مدرسه می روند از دیگر دوستان خود جلوتر باشند. شما می توانید در مورد درس انتخابی خود به کلاس خصوصی بروید یا اگر به آموزشگاه یا مدرسه نمی روید، می توانید از خدماتی که کانون در اختیار شما گذاشته است استفاده نمایید. مانند فیلم های 3 دقیقه ای  و DVD های آموزشی و کتاب تابستان.

در مورد آزمون های تابستان این نکته حائز اهمیت است که همیشه از اول از بخش نگاه به آینده سوال داده می شود و مطالب درسی همیشه تکرار می شوند و در ضمن فراموش هم نمی شوند.

برنامه کانون در تابستان، تثبیت آموخته های گذشته و پیش خوانی مطالب آینده است. زیرا مطالب جدید است و به دانش آموزان این انگیزه را می دهد که با هدف درس بخوانند.

                                                                    با آرزوی موفقیت( ندا کوهستانی)

منبع       http://www.daneshsaravan.com

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

لینک های مفید