• کانون یعنی برنامه ریزی برنامهریزی یعنی کانون
  • خدمات کانون
     
  • اولین گام برنامه ریزی
  • پیش ثبت نام آزمون ها

     

به پورتال تنکانون خوش آمدید

ایران از جمله کشور هایی است که در آن برنامه درسی آموزش و پرورش بر مبنای یک سیستم متمرکز طراحی شده است. تمامی دبیران و دانش آموزان در سراسر کشوراز یک مرجع واحد به نام کتاب درسی استفاده می کنند. نکته قابل توجه آن است که با وجود یک مرجع واحد، دبیران و دانش آموزان در سطوح مختلفی از توانایی یاددهی و یادگیری قرار دارند.
کانون فرهنگی آموزش قلم چی برای ارتقای سطح آموزش در کشور قدم های مفیدی برداشته است .

هدف تاسیس سایت تنکانون

سایت tonekanoon با هدف ارتقا سطح آموزش علاوه بر امکاناتی که در کانون برای دانش آموزان عزیز در سطوح مختلف دبستان ،راهنمایی ،دبیرستان ،هنرستان و ... فراهم آورده است که شامل برگزاری آزمون های استاندارد ،ارائه کتاب های کمک آموزشی ومشاوره و... سعی بر این داشته که فضا ی متفاوتی برای دانش آموزان در جامعه مجازی ایجاد کند و اینکه آنها بتوانند آموزش های استاندارد به صورت رایگان در سطوح مختلف اعم از درسنامه ها ،نمونه سوالات امتحانی و ... دریافت نمایند. امیدواریم بتوانیم در این راه برای ارتقای سطح علمی کشور عزیزمان قدمی برداشته باشیم. لطفا ما رو از پیشنهادات و انتقادات سازنده
ی خود محروم نفرمایید.
Chip tracking

مجموعه مقالات در مورد تمرکز 2

نوشته شده توسط رحمت عین علیان. Posted in پیام های مشاوره ای.

تمرکز در کار های ما، ازجمله مطالعه و درس خواندن از اهمیت بالایی برخوردار است، که در این مجموعه به آن می پردازیم.لازم به ذکر است که این مجموعه برگرفته از سایت kanoon.ir می باشدکه در اختیار دوستان قرار گرفته است. 

یکی از ابزارهای مهم برای فراهم کردن زمان مطالعاتی مناسب، داشتن تمرکز حواس در حین مطالعه است. مهم‌ترین اصل برای داشتن تمرکز کافی در زمان مطالعه، جهت دادن افکار خود به سمت یادگیری و کیفیت مناسب مطالعاتی است. در این مطلب سعی می‌شود با ارائه‌ی راهکارهای ساده و قابل اجرا به شما داوطلبان عزیز برای رسیدن به این ابزار مهم کمک شود که در زیر به آن‌ها اشاره می‌شود:

هر وقت مصمم شديد مطالعه كنيد يا كار ديگري انجام دهيد، بكوشيد بر عزم خود پابرجا باشيد تا آن كار را به اتمام برسانيد. هر كاري به جاي خويش نيكوست. برنامه‌ی مطالعاتي داشته باشيد و براي هر كاري وقت به خصوص تعيين كنيد. سعي كنيد با ايجاد انگيزه‌هاي نيرومند و در نظر گرفتن اهدافي كه براي‌تان مهم و جالب توجه است نسبت به مطالعه در خود شوق و علاقه ايجاد كنيد؛ زيرا علاقه داشتن نسبت به موضوعي سبب تمركز حواس در هنگام مطالعه‌ی آن موضوع مي‌شود. افرادي كه انگيزه‌ی بسيار بالايي دارند مي‌توانند تمركز حواس خود را براي چندين ساعت حفظ كنند. سپس موقعيت‌هايي را كه نمي‌توانيد در آن‌ها تمركز حواس داشته باشيد تجزيه و تحليل كنيد، احساسات خود را مورد بررسي قرار دهيد و بدانيد كه چه عواملي افكار شما را دگرگون مي‌كنند. افكار منفي را از خود دور كنيد و هر موقعيت را تا حدي كه مي‌توانيد به طور منطقي تعبير و تفسير كنيد. موضوع‌هاي مطالعاتي خود را تقسيم كنيد؛ يعني هر موضوعي را كه مي‌خواهيد مطالعه كنيد، آن را به قسمت‌هاي كوچك‌تر تقسيم كرده و به تدريج در زمان‌هاي مختلف آن‌ها را مطالعه كنيد. زمان‌هاي مطالعه‌ی خود را با فعاليت‌هاي متنوع تقسيم کنید تا بتوانيد تمركز حواس خود را براي مدت‌زمان طولاني‌تري حفظ كنيد و مطالعه را در آن ساعت از روز انجام دهيد كه براي شما مناسب‌‌تر است. استفاده از يك استراحت كوتاه در هر ساعت، انرژي لازم براي حفظ تمركز حواس را براي مدت‌زمان طولاني‌تري در اختيار شما مي‌گذارد.

با استفاده از این نکات می‌توانید اولین گام برای رسیدن به تمرکز کافی را برداشته و با تمرین آن‌ها سعی در اجرای هرچه بهتر این نکات کنید تا شما نیز بتوانید از ساعات مطالعه‌ی خود لذت برده و به عملکرد مناسبی دست پیدا کنید.

 

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

لینک های مفید