• کانون یعنی برنامه ریزی برنامهریزی یعنی کانون
  • خدمات کانون
     
  • اولین گام برنامه ریزی
  • پیش ثبت نام آزمون ها

     

به پورتال تنکانون خوش آمدید

ایران از جمله کشور هایی است که در آن برنامه درسی آموزش و پرورش بر مبنای یک سیستم متمرکز طراحی شده است. تمامی دبیران و دانش آموزان در سراسر کشوراز یک مرجع واحد به نام کتاب درسی استفاده می کنند. نکته قابل توجه آن است که با وجود یک مرجع واحد، دبیران و دانش آموزان در سطوح مختلفی از توانایی یاددهی و یادگیری قرار دارند.
کانون فرهنگی آموزش قلم چی برای ارتقای سطح آموزش در کشور قدم های مفیدی برداشته است .

هدف تاسیس سایت تنکانون

سایت tonekanoon با هدف ارتقا سطح آموزش علاوه بر امکاناتی که در کانون برای دانش آموزان عزیز در سطوح مختلف دبستان ،راهنمایی ،دبیرستان ،هنرستان و ... فراهم آورده است که شامل برگزاری آزمون های استاندارد ،ارائه کتاب های کمک آموزشی ومشاوره و... سعی بر این داشته که فضا ی متفاوتی برای دانش آموزان در جامعه مجازی ایجاد کند و اینکه آنها بتوانند آموزش های استاندارد به صورت رایگان در سطوح مختلف اعم از درسنامه ها ،نمونه سوالات امتحانی و ... دریافت نمایند. امیدواریم بتوانیم در این راه برای ارتقای سطح علمی کشور عزیزمان قدمی برداشته باشیم. لطفا ما رو از پیشنهادات و انتقادات سازنده
ی خود محروم نفرمایید.
Chip tracking

سه نکته ی مهم ویژه ی کنکوری ها

نوشته شده توسط رحمت عین علیان. Posted in پیام های مشاوره ای.

سه نکته ی مهم ویژه ی کنکوری ها

نكته‌ي اول: يادگيري، فرايندي تدريجي و مستمر است. اصرار نداشته باشيد كه همه‌ي موضوعات و مباحث را بعد از يك بار مطالعه ياد بگيريد. مطالب را بخوانيد و پيش‌زمينه‌اي از آن را در ذهن داشته باشيد. به مغزتان اجازه‌ي تحليل مطالب را بدهيد و زماني كه احساس كرديد متوجه موضوع شده‌ايد، تمرين و تكرار را آغاز كنيد و تا مسلط شدن به مبحت، اين كار را ادامه دهيد. استمرار و تداوم در حل تمرين و تست و مرور مهم‌ترين‌ها را اولويت اصلی برنامه‌ريزي‌تان قرار دهيد.

نكته‌ي دوم: خودتان را به صورت مطلق با ديگران مقايسه نكنيد. مطمئن باشيد توانايي‌هاي زيادي داريد كه بايد كشف شوند و پرورش يابند، با تلاش و پشتكار به حد اعلا برسند و در بهترين حالت ممكن تثبيت شوند. مثبت‌انديش باشيد و همواره نقاط و وجوه مثبت كارتان را ببينيد و در برطرف كردن نقاط منفي زياد عجله نكنيد.

نكته‌ي سوم: يك‌برنامه‌اي باشيد و مدام از اين شاخه به آن شاخه نپريد. هيچ برنامه‌اي بهتر و قابل اجراتر از برنامه‌اي نيست كه خودتان با توجه به توانايی‌هاي‌تان طراحي و اجرا مي‌كنيد. به برنامه‌ي راهبردي اعتماد كنيد و برنامه‌ي مدرسه و آزمون‌ها را همسو كنيد و یک برنامه‌ريزي شخصي بر اساس آن‌ها داشته باشید. براي اجراي آن تلاش كنيد و كار هر روز را در همان روز و بر طبق برنامه‌ريزي شخصي‌تان انجام دهيد.

 

 

 

 

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

لینک های مفید