• کانون یعنی برنامه ریزی برنامهریزی یعنی کانون
  • خدمات کانون
     
  • اولین گام برنامه ریزی
  • پیش ثبت نام آزمون ها

     

به پورتال تنکانون خوش آمدید

ایران از جمله کشور هایی است که در آن برنامه درسی آموزش و پرورش بر مبنای یک سیستم متمرکز طراحی شده است. تمامی دبیران و دانش آموزان در سراسر کشوراز یک مرجع واحد به نام کتاب درسی استفاده می کنند. نکته قابل توجه آن است که با وجود یک مرجع واحد، دبیران و دانش آموزان در سطوح مختلفی از توانایی یاددهی و یادگیری قرار دارند.
کانون فرهنگی آموزش قلم چی برای ارتقای سطح آموزش در کشور قدم های مفیدی برداشته است .

هدف تاسیس سایت تنکانون

سایت tonekanoon با هدف ارتقا سطح آموزش علاوه بر امکاناتی که در کانون برای دانش آموزان عزیز در سطوح مختلف دبستان ،راهنمایی ،دبیرستان ،هنرستان و ... فراهم آورده است که شامل برگزاری آزمون های استاندارد ،ارائه کتاب های کمک آموزشی ومشاوره و... سعی بر این داشته که فضا ی متفاوتی برای دانش آموزان در جامعه مجازی ایجاد کند و اینکه آنها بتوانند آموزش های استاندارد به صورت رایگان در سطوح مختلف اعم از درسنامه ها ،نمونه سوالات امتحانی و ... دریافت نمایند. امیدواریم بتوانیم در این راه برای ارتقای سطح علمی کشور عزیزمان قدمی برداشته باشیم. لطفا ما رو از پیشنهادات و انتقادات سازنده
ی خود محروم نفرمایید.
Chip tracking

شیوه نامه ثبت نام کنکور95

نوشته شده توسط رحمت عین علیان. Posted in پیام های مشاوره ای.

 

به نام خدا

توصیه های لازم جهت تکمیل تقاضانه ثبت نام در آزمون سراسری سال 1395

با سلام و آرزوی توفیق روزافزون برای داوطلبان ثبت نام کنکور سال 1395

برای ثبت نام در آزمون سراسری باید یا دانش آموز پیش دانشگاهی باشید یا فارغ التحصیل پیش دانشگاهی یا دیپلم نظام قدیم( قبل از سال 1384) یا فارغ التحصیل مدرک فوق دیپلم( کاردانی) یا دانشجوی کاردانی که تا 31/6/95 فارغ التحصیل می شوید. بنابراین دانش آموزان سال سوم دبیرستان و هنرستان یا فارغ التحصیلان هنرستان و یا کسانی که سال چهارم را در مدرسه ثبت نام نکردند حق ثبت نام در کنکور  سراسری سال 95 را ندارد.

 از طریق سایت اینترنتی سازمان سنجش www.sanjesh.org برای تهیه سایر کارتهای اعتباری ثبت نام از طریق کارتهای شتاب بانک ها اقدام کنید. اگر قصد شرکت فقط در یک گروه آزمایشی( ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان) را دارید یک کارت اعتباری به مبلغ 18000 تومان تهیه کنید که دارای یک شماره سریال 12ر قمی می باشد. اگر علاوه بر شرکت  در گروه آزمایشی اصلی( ریاضی یا تجربی یا انسانی) قصد شرکت در گروه آزمایشی هنر و زبان را نیز  دارید  باید برای گروه هنر یک کارت اعتباری به مبلغ 18000 تومان و برای گروه زبان یک کارت اعتباری دیگر به مبلغ 18000 تومان تهیه کنید. همچنین جهت اعلام آمادگی در موسسات غیرانتفاعی، دانشگاه های پیام نور و بین الملل و آزاد کارت اعتباری مربوطه که دارای یک شماره سریال 10 رقمی می باشد و مبلغ آن 9200 تومان می باشد  از طریق سایت سنجش با کارتهای شتاب تهیه کنید.

*هر داوطلب می تواند بدون توجه به نوع دیپلم رشته های نظری یا دیپلم نظام قدیم آموزش متوسطه یا نوع گواهی  نامه دوره پیش دانشگاهی نظام جدید آموزش متوسطه و تنها براساس میزان علاقه مندی خود به رشته های تحصیلی، منحصراً در یکی از پنج گروه آزمایشی 1-ریاضی 2- تجربی 3- انسانی4- هنر 5- زبان های خارجی ثبت نام نمایند.

 ابتدا پیش نویس تقاضانامه  ثبت نام که در صفحه 45 دفترچه شماره یک راهنمای ثبت نام آزمون سراسری  وجود دارد را طبق راهنمای صفحات 15، 16، 17، همان دفترچه تکمیل کنید. سپس با یک قطعه عکس پرسنلی 4×3 یا 4×6 که روش اسکن آن در صفحه 13 دفترچه قید گردیده است و آن عکس باید واضح و شفاف و فاقد هر نوع اثر باشد حدالامکان عکس رنگی یا دارای زمینه  سفید و برای خواهران حتماً با حجاب کامل باشد. با مراجعه به سایت سازمان به نشانی www.sanjesh.org نسبت به ورود اطلاعات لازم براساس بندهای برنامه نرم افزاری ثبت نام اقدام نمایید. پس از ورود به صفحه ثبت نام آزمون سراسری سال 1395 در سایت سازمان در مرحله اول ثبت نام باید داوطلب با علامت گذاری یکی از گزینه های ذیل وضعیت دیپلم خود را مشخص نماید.

1-دیپلم سال 1384 و بعد از آن در رشته های ریاضی، تجربی، انسانی، معارف اسلامی هستم¡

2-دیپلم سال 1383 و قبل از آن هستم¡

3-دارای دیپلم فنی و حرفه ای و یا کار و دانش، دانشجو، یا فارغ التحصیل مقطع کاردانی هستم¡

دانش آموزان یا فارغ التحصیلان پیش دانشگاهی که دیپلم خود را از سال 84 لغایت 94 اخذ نمودند نسبت به انتخاب گزینه یک اقدام نمایند.

داوطلبان دارای مدرک پیش دانشگاهی که مدرک دوره پیش دانشگاهی خود را از سال 91 تا 94 اخذ کرده اند و امتحانات چند درس آنها به صورت نهایی و کشوری برگزار شده است. می بایست فرآیند مشاهده سوابق تحصیلی را همانند دانش آموزان پیش دانشگاهی فعلی طی کنند و داوطلبان بند 3 فوق لازم است نسبت به درج شماره سریال 12رقمی ثبت نام در محل مربوطه و همچنین برابر دستورالعمل نحوه تکمیل  تقاضانامه اقدامات لازم را به عمل آورند.

در مرحله دوم داوطلب می بایست وضعیت مدرک پیش دانشگاهی خود را به شرح ذیل مشخص کند.

1-فارغ التحصیل دوره پیش دانشگاهی از سال 1391 تا 1394 می باشم¡

2-مدرک پیش دانشگاهی خود را در سال تحصیلی جاری( خرداد 95) دریافت می کنم¡

3-قبل از سال 1391 مدرک پیش دانشگاهی گرفته ام¡

4- فارغ التحصیل نظام قدیم می باشم¡

که با انتخاب گزینه های 1، 2و 3 حسب مورد اطلاعات سوابق دیپلم یا سوابق پیش دانشگاهی آنان نمایش داده می شود.

بعد از مرحله فوق از طریق سایت سنجش  به بخش ثبت نام آزمون سراسری سال 1395مراجعه و از تاریخ 19/11/94 تا 28/11/94 نسبت به ورود شماره 12 رقمی سریال اعتباری ثبت نام و کد سوابق تحصیلی اقدام تا صفحه مربوط به تقاضانامه ثبت نام در اختیار شما قرار گیرد. آن دسته از داوطلبانی که مشمول اعمال سوابق تحصیلی هستند پس از مشاهده اطلاعات سوابق تحصیلی می بایست صحت اطلاعات خود را  تأیید نمایند و در صورت مشاهده مغایرت باید گزینه مغایرت را انتخاب نموده که در صورت عدم تأیید اطلاعات خود می بایست برای پیگیری موضوع مغایرت اطلاعات مربوط به دیپلم یا پیش دانشگاهی حداکثر تا تاریخ 28/11/94 به سامانه جمع آوری اطلاعات  و سوابق تحصیلی به نشانی http://dipcode.medu.ir مراجعه و نسبت به تکمیل اطلاعات خود اقدام و یا برای پیگیری موضوع مغایرت به منطقه آموزش و پرورش محل اخذ مدرک تحصیلی مراجعه نمایید و پس از رفع مغایرت تا تاریخ 28/11/94 نسبت به ثبت نام در کنکور سراسری سال 1395 از طریق سایت سنجش اقدام نمایید.

 از بند 1 الی 14تقاضانامه ثبت نام برای داوطلبان سال های 1384 و بعد از آن در صورت تأیید اطلاعات عیناً در تقاضانامه ثبت نام درج خواهد شد و داوطلبان مجاز به درج و یا ویرایش بندهای مذکور نمی باشند ولی داوطلبان سال 1383 و قبل از آن به صورت زیر بندهای یک تا 14 را تکمیل کنند.

574896

24

الف

ردیف 1: نام خانوادگی، ردیف 2: نام، ردیف3: نام پدر  که مطابق با شناسنامه دقیق نوشته شود، ردیف4: جنس زن یا مرد( دایره مربوطه را علامت گذاری نمایید.)، ردیف 5 از سمت چپ به راست طبق شماره شناسنامه خود را در محل مربوطه درج نمایید. و از درج حروف، ممیز، و خط تیره خودداری نمایید. در ردیف 6:  شماره سری و سریال شناسنامه که به رنگ قرمز درحاشیه بالای صفحات شناسنامه  درج شده است را وارد نمایید. مثال: 574896             به صورت                                          /

13

در تقاضانامه ثبت نام درج شود.

*در ردیف 7 دو رقم اول  سال تولد را به طور کامل و طبق شناسنامه خود وارد کنید که دو رقم سال  تولد یعنی                          

درج گردیده است. *در ردیف 8 شماره ی ملی 10 رقمی  خود را وارد نمایید و از درج ممیز و خط تیره خودداری کنید. * ردیف 9 کد عنوان دیپلم سال سوم نظام جدید یا دیپلم نظام قدیم برای ریاضی فیزیک 10، علوم تجربی 11، ادبیات و علوم انسانی 12،هنر14 و سایر دیپلم ها یا کاردانی در صفحه 34 جدول شماره 10 کد مورد نظر قید گردیده است را بنویسید.* ردیف 10 سال اخذ مدرک سال سوم دبیرستان را بنویسید و اگر دیپلم نظام قدیم هستید سال اخذ دیپلم را بنویسید و اگر فارغ التحصیل کاردانی( فوق دیپلم) هستید سال اخذ مدرک کاردانی خود را بنویسید.* در ردیف 11 معدل کل دیپلم نظام جدید یا قدیم نوشته شود به صورت اعداد صحیح و اعشار .* در ردیف 12 معدل کتبی سال سوم نوشته شود، حتماً معدل کل و کتبی را کامل و بدون اشتباه بنویسید.* در ردیف 13 منطقه یا ناحیه اخذ دیپلم برای دانش آموزان تنکابن 2041 برای عباس آباد و  کلارآباد، سلمانشهر و متل قو 2042 و برای دانش آموزان رامسر 2045 و برای سایر دانش آموزان  بالای کارنامه دوره دبیرستان قید گردیده است.* در ردیف 14 کد دانش آموزی برای دانش آموزان سالهای 1384 تا 1394 الزامی است و حتماً باید کامل نوشته شود. در بالای کارنامه های دوره تحصیلی شماره کد دانش آموزی قید شده است.* در ردیف 15 اقلیت های مذهبی گزینه مورد نظر را علامت بزنند.* ردیف 16 استفاده از سهمیه پذیرش در صورتی که جزء خانواده های شهدا، جانبازان، آزاده و فرزند و همسرشان یا رزمنده نیستید سهمیه مناطق را علامت بزنید.

*ردیف 17 اگر داوطلبی حائز یکی از سهمیه های مذکور به جز مناطق می باشد در صورتی که ارگان مربوطه ستاد مشترک سپاه یا ستاد کل نیروهای مسلح می باشد برای آن منظور کد پیگیری جدید 12رقمی از ادارات ذیرربط درنظر گرفته شده  است که در قسمت موردنظر تکمیل گردد.* در ردیف 18 مدت حضور داوطلبانه در جبهه به ماه نوشته شود.* ردیف 19 کد محل تولد تنکابن مرکزی 3517، خرم آباد 3515، نشتارود 3518، رامسر مرکزی 3523، کلارآباد 3546، عباس آباد مرکزی 3516 سلمان شهر 3556 می باشد و متولدین سایر شهرها می توانند از جدول شماره 7 از صفحات 21 تا 36 کد مربوطه را قید نمایند.* ردیف 20 تا 25 هر داوطلبی هر کدام از آن شرایط را دارا می باشد تکمیل کند. * در ردیف 26 کد استان حوزه امتحانی مازندران 35 و کد بخش مرکزی تنکابن 3517 و کد بخش مرکزی عباس آباد 3516 و کد بخش مرکزی رامسر 3523 است.* در ردیف 27 مربوط به کد نظام وظیفه ی داوطلبان مرد می باشد که طبق راهنمای صفحه 35 تکمیل گردد و دانش آموزان دوره پیش دانشگاهی که تا 31/06/1395 فارغ التحصیل می شوند کد 5 را وارد کنند و داوطلبان متولد سال 76 و قبل از آن که در خرداد یا شهریور 94 فارغ التحصیل  پیش دانشگاهی اند کد 6 را وارد کنند. *در ردیف 28 کدپستی 10 رقمی را از طریق فیش تلفن یا کارت ملی در صورتی که تغییرمکان نداشتند بدون ممیز و خط تیره وارد کنند. *در دریف 29 منطقه شهرداری برای شهرهای بزرگ است( از 1 تا 22).* در ردیف 30 شماره تلفن ثابت منزل با کد 011 را وارد کنند. * در ردیف 31 شماره تلفن همراه را وارد کنید در صورتی که تمایل دارید فرآیند آزمون از طریق ارسال پیام کوتاه به شما ارائه شود با انتخاب گزینه مربوطه و پرداخت 500 تومان می توانید از این خدمات استفاده کنید..* در ردیف 32 نام استان و شهر و آدرس کامل پستی شامل خیابان- کوچه، پلاک را وارد کنند.* در ردیف 33 اگر دارای پست الکترونیکی(e-mail) هستید آدرس خود را قید نمایید.* در ردیف 34 گروه آزمایشی را می خواهید آزمون دهید را علامت بزنید ولی اگر علاوه بر گروه آزمایشی موردعلاقه خود( تجربی، ریاضی، انسانی) قصد شرکت در گروه آزمایشی هنر و زبان خارجه را دارید در این قسمت گروه هنر و زبان های خارجی را  علامت نزنید بلکه باید کارت اعتباری جداگانه تهیه کرده باشید( و در ردیف های43، 44 اقدام کنید) هر داوطلب بین گروه های آزمایشی ریاضی-تجربی- انسانی می تواند در یک گروه آزمایشی شرکت کند ولی علاوه بر این گروه آزمایشی می تواند در گروه زبان و هنر نیز در صورت تمایل شرکت کند.* در ردیف 35 نوع زبان خارجی که آزمون می دهید را علامت بزنید.* ردیف 36 دانش آموز یا فارغ التحصیل پیش دانشگاهی یا نظام قدیم را علامت بزنید. * در ردیف 37، 38، 39 کد محل تحصیل سال دوم، سال سوم، پیش دانشگاهی تنکابن بخش مرکزی 3517، بخش خرم آباد( مدارس شهیدبهشتی، خدیجه کبری، سنایی، خاتم الانبیاء، مؤمنی، امیرالمؤمنین، جلال آل احمد، عمادالحکماء(شاهد)3515 و بخش نشتارود 3518، بخش مرکزی عباس آباد 3516، بخش کلارآباد 3546، بخش سلمان شهر  3556 و رامسر 3523 می باشد و دانش آموزان سایر شهرها از جدول شماره 7 صفحه 18 تا 33 کدموردنظر را بنویسید.* در ردیف 40 سال اخذ مدرک پیش دانشگاهی را بنویسید.( دانش آموزان سال چهارم که در  حال حاضر به مدرسه می روند سال 95). * در ردیف 41 در صورتی که فارغ التحصیل پیش دانشگاهی هستید معدل کل پیش دانشگاهی را بنویسید( به صورت عدد صحیح و اعشار.)* در ردیف 42 معدل کل فارغ التحصیل کاردانی برای فوق دیپلم نوشته شود.* ردیف 43 و 44 اگر به جز گروه آزمایشی مربوطه( علوم ریاضی-تجربی و انسانی) تمایل به شرکت در آزمون گروه آزمایشی هنر و زبان های خارجی را دارید می توانید در هر یک از این دو گروه آزمایشی یا هر دو گروه آزمایشی اعلام آمادگی فرمایید. البته باید سریال اعتباری به مبلغ 18000 تومان برای هر گروه آزمایشی را از سایت سنجش از طریق کارت شتاب تهیه کنید. توصیه ما این است که علاوه بر شرکت در گروه آزمایشی مربوطه در یکی از این دو گروه آزمایشی هنر و زبان یا هر دو گروه آزمایشی شرکت فرمایید. * ردیف 45 در هر وضعیت آموزشی که هستید حتماً علاقه مندی خود را به شرکت در گزینش رشته های پیام نور، و مراکز غیرانتفاعی و بین الملل اعلام فرمایید، زیرا هنگام انتخاب رشته ی سراسری در مرداد ماه هر رشته ای از این دانشگاه ها را می توانید در صورت تمایل در 150 انتخاب منظور فرمایید امّا اگر اکنون علاقه مندی خود به این موارد را اعلام نفرمایید در انتخاب رشته ی سراسری حق انتخاب رشته ی این دانشگاهها  و دانشگاه آزاد را ندارید. البته باید سریال اعتباری مربوطه را از سایت سنجش تهیه فرمایید( مبلغ 9200 تومان). توصیه ما این است که حتماً علاقه مندی خود را به همه ی این دانشگاه ها اعلام نمایید. * در ردیف 46 فقط داوطلبان مرد  در صورت تمایل رشته های تحصیلی دانشکده اطلاعات را علامت گذاری کنند که ضوابط آن در صفحه 41 دفترچه آمده است. * ردیف 47 اگر تمایل به شرکت در گزینش رشته های تحصیلی دانشگاه امام صادق دارید علامت بزنید و جداگانه از تاریخ 29/11/94 لغایت 29/12/94 باید کاربرگ ثبت نام دانشگاه را به نشانی www.isu.ac.ir  با دستورالعمل های لازم که در صفحه 42 توضیح داده شده است را کامل کنید.

* پس از تکمیل موارد فوق با  یک قطعه عکس 4×3 تمام رخ که طریقه اسکن آن در صفحه 13 قید گردیده است، به مراکز خدمات کامپیوتری، حضوراً مراجعه فرمایید یا شخصاً اقدام نمایید و با دقت کامل موارد را کامل کنید و پس از اتمام کار از اطلاعات ثبت نامی پرینت بگیرید و آن را نزد خود تا پایان پاییز 95 محفوظ نگه دارید. چون برای دریافت کارت ورود به جلسه آزمون سراسری و انتخاب رشته و تکمیل ظرفیت دریافت اطلاعات کدرهگیری پرینت ثبت نام الزامی است. ضمناً از پرینت اطلاعات ثبت نامی خود یک نسخه فتوکپی گرفته و در آزمون های بهمن و اسفند  به مسئول حوزه امتحانی خود تحویل دهید.

* فرم شماره 2 از صفحه 43 دفترچه را با دقت تمام تکمیل کنید و پس از تکمیل، به مراکز پیش دانشگاهی که در آن تحصیل می کنید و یا اداره آموزش و پرورش شهر خود جهت تأیید ممهور و امضاء نمایید. این برگه را تا روز آزمون کنکور سراسری همراه خود داشته باشید. ارائه برگه فوق در هنگام توزیع کارت ورود به جلسه یا در جلسه کنکور به نماینده سازمان سنجش یا برای ثبت نام در دانشگاه پذیرفته شده الزامی است.

*مهلت ثبت نام( از دوشنبه 19/11/94 تا چهارشنبه 28/11/94) می باشد

داوطلبان پیش دانشگاهی! برای ثبت نام کنکور سراسری 1395 این توصیه ها را کاملاً جدی بگیرید:

1-برای جلوگیری از رخ دادن اشتباهات متداول حتماً قبل از ثبت نام دفترچه را کامل بخوانید و  نحوه درج اطلاعات و تکمیل  تقاضانامه ثبت نام اینترنتی در آزمون سال 1395 را در صفحه 15 تا 17 مطالعه کنید.

2-به هیچ عنوان ثبت نام را به روزهای آخر موکول نکنید. تجربه ی چندین دوره ثبت نام اینترنتی ثابت کرده است با توجه به افزایش ترافیک سایت در روزهای آخر، ثبت نام در این ایام به سختی صورت خواهد گرفت.

3-پس از پایان ثبت نام از اطلاعات ثبت نامی خود پرینت گرفته و آن را تا پایان پاییز 95 حتماً نزد خود نگه دارید.

4- داوطلبانی که تمایل به ثبت نام در چندین گروه آزمایشی( ریاضی، انسانی یا تجربی به اضافه هنر و زبان) را دارند باید در یک نوبت به ثبت نام اقدام کنند.

5- علاقه مندی خود را به رشته های تحصیلی پیام نور و غیرانتفاعی حتماً اعلام کنید. چون برای ورود به مراکز دانشگاهی بین الملل، پیام نور و غیرانتفاعی و دانشگاه های نیمه حضوری و مجازی و آزاد باید این گزینه را اکنون انتخاب کنید.

پذیرش دانشجو در دانشگاه های امام صادق، دانشکده اطلاعات با شرایط و ضوابط خاص از طریق انتخاب بندهای 46 و 47 فرم تقاضانامه ثبت نام و با توجه به توصیه های صفحات 41 و 42 است.

توجه: کنکور دانشگاه آزاد مجزا برگزار نمی شود، زمان برگزاری کنکور سراسری و آزاد سال 95 در قالب یک آزمون در تاریخ های24 و  25/4/1394 می باشد و پرینت کارت ورود به جلسه آزمون سراسری در تاریخ 21 تا 23/4/1395 از طریق سایت سنجش امکان پذیر است.* پس از تکمیل تقاضانامه ی ثبت نام  و ارسال عکس از دریافت شماره ی پرونده ی هفت رقمی و کد پیگیری 16 رقمی ثبت نام مطلع شوید و  از اطلاعات ثبت نامی خود پرینت بگیرید. اگر پس از ثبت نام متوجه اشکالی در اطلاعات ثبت نامی شدید از تاریخ 19/11/94 لغایت 28/11/94 با مراجعه مجدد به بخش ویرایش اطلاعات در سایت سنجش نسبت به تصحیح اطلاعات خود اقدام کنید. گزینش رشته های دبیری، اطلاعات و امام صادق و علوم پزشکی بقیه الله و ارتش و علوم قضایی همان طور که در صفحه 39 تا 42  دفترچه راهنمای ثبت نام قید گردیده است از طریق آزمون سراسری سال 95 است که در ایام برگزاری کنکور( تیر 95) و یا زمان  انتخاب رشته مرداد 95 که طی اطلاعیه های سازمان سنجش متعاقباً اعلام می شود، امکان پذیر است.

دانشجویانی که قصد شرکت در آزمون سراسری سال 1395 را دارند باید قوانین دانشجویان انصرافی که در صفحه 44 دفترچه آمده است را مطالعه و اقدام نمایند و تا تاریخ 28/11/1394 کنکورسراسری سال 1395 را از طریق سایت سنجش ثبت نام کنند. منابع آزمون کنکور سراسری سال 1395 و ضرایب درسها در صفحات 8 تا 11 دفترچه شماره 1  قید گردیده است.

 

 

از فرصتهای باقیمانده، خوب و منطقی بهره ببرید

موفق باشید

کانون فرهنگی آموزش( قلم چی) تنکابن

www.tonekanoon.com

 

 

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

لینک های مفید